Dziennik pokładowy tratwy - jest to podstawowy dokument załogi, w którym zapisywane są przygody, wrażenia i doświadczenia z całego przebiegu spływu tratwą.

Dziennik taki na czas trwania spływu można wypożyczyć u nas w biurze, podczas załatwiania niezbędnych formalności. (Pamiętajcie! aby o tym fakcie nas poinformować).

Kapitan tratwy, który wcześniej wybierany jest przez swoją załogę, może wyznaczyć tzw. kronikarza. Zadaniem kronikarza przede wszystkim jest pilnowanie, aby codziennie przed snem uzupełnić dziennik pokładowy. Należy opisać w nim najważniejsze wydarzenia z danego dnia.

Ciekawsze wpisy możemy umieścić na naszej stronie internetowej z zastrzeżeniem drobnych modyfikacji i korekt. Dlatego też w dzienniku pokładowym posługujemy się samymi imionami lub wymyślonymi ksywami. Jeżeli jednak nie wyrażasz zgody na publikację Twojego wpisu na naszej stronie zaznacz to w dzienniku pokładowym na samym początku wpisu.

Po skończonym spływie dziennik pokładowy należy zwrócić do nas do biura. Ewentualnie można oddać go osobie, która będzie odbierać Was i tratwę z całym osprzętem.

Poniżej zamieszczone zostały przykładowe wpisy z dziennika pokładowego naszych Gości. Zobacz też, jak blogerzy opisali swoje przygody podczas spływu tratwami na swoich blogach.