Spływy kajakowe rzekami Podlasia

Spływy kajakowe to jedna z ciekawszych dyscyplin turystyki kwalifikowanej. Dostępna jest dla każdego bez względu na wiek. Nad wodą czują się znakomicie zarówno seniorzy,  jak i rodzice z dziećmi. Taki spływy z rodziną lub przyjaciółmi pozwalają zacieśniać więzy, umacniać relacje między ludzkie oraz doznawać różnych pozytywnych przeżyć. Można poznać nowych, ciekawych ludzi, a znajomości zawarte podczas takich wypraw często trwają bardzo długo.

Na spływach kajakowych można się świetnie bawić, biesiadować, zwiedzać okolice i pobliskie atrakcje turystyczne. A przede wszystkim odprężyć się i zapomnieć, chociaż na chwilę o codziennej gonitwie — znaku naszych czasów. Płynąc kajakiem mamy niepowtarzalną okazję do bezpośredniego kontaktu z naturą. Możemy jak nigdy poczuć jej bliskość, usłyszeć śpiew ptaków, nasycić wzrok jej wspaniałymi barwami, a to wszystko bez naruszania jej naturalnego rytmu z dala od wszechobecnego hałasu. Cudownie jest wsłuchać się w ciszę oraz w samego siebie. Przestrzeń, jaką daje rzeka, wyzwala w nas poczucie wolności.

Spływając kajakami nie sposób się nudzić, gdyż rzeka cały czas żyje. Zmienia się jej poziom, o każdej porze roku wygląda inaczej, a za każdym kolejnym zakrętem czeka niezapomniana przygoda. Bliskość wody to kolejny atut spływu. Każdy przecież uwielbia kąpiele i zabawy w wodzie, relaks z dala od przepełnionych popularnych kąpielisk, oraz całego turystycznego zgiełku.

A to wszystko dostępne jest na wyciągniecie ręki. Biorąc pod uwagę możliwości i upodobania każdej grupy. Zarówno wybór wypożyczalni, dobór odpowiedniej trasy spływu, bazy noclegowej, wyżywienia oraz innych usług to aspekty, które bierzemy pod uwagę przy planowaniu każdego spływu kajakowego.

Wychodzi na to, że nie pozostaje nic innego jak zgranie grupy entuzjastów takiej formy wypoczynku, rezerwacja terminu i … ruszanie z nurtem. Ahoj przygodo!

Zapoznaj się również z artykułami -  jak się przygotować do spływu kajakowego, oraz co zabrać na spływ kajakowy.