Budowa i konstrukcja tratwy biebrzańskiej

 

Tratwa została zbudowana dla turystów chcących obcować bezpośrednio z dziewiczą przyrodą Biebrzańskiego Parku Narodowego nie tylko w dzień, ale również w nocy. Jest dużo wolniejsza od kajaka, co ułatwia fotografowanie i obserwowanie tego, co Was otacza.

Tratwa może pomieścić od 2 do 6 osób. Na platformie o powierzchni około 18m2 ustawiony jest domek z pryczą 2 os. Przed domkiem stół z ławkami (jadalnia), który po złożeniu zasunięciu bocznych ścian i spuszczeniu rolety tworzy kolejne miejsce do spania dla 2 osób. Boczne ściany i przednia roleta osłaniają każdą stronę przed słońcem, deszczem lub wiatrem. Całość jest zadaszona prawie płaskim dachem, który tworzy świetny taras widokowy. Miejsce do opalania się, leniuchowania lub rozstawienia 2-osobowego namiotu iglo, co daje dodatkowe miejsca do spania.

Chcąc się przemieszczać tratwą należy używać wioseł (do wiosłowania) lub pychów (długich drągów), którymi odpychacie się od dna lub brzegów tej uroczej w każdym calu rzeki Biebrzy.

Każdy znajdzie na tratwie coś dla siebie - Panie mogą wypoczywać w słońcu. Panowie, a w szczególności wędkarze poczują się jak "ryby w wodzie". Dzieci z dziadkami często bawią się w piratów. To tylko od Waszych pomysłów i fantazji zależy, jaką niezapomnianą przygodę przeżyjecie na Biebrzy.