Kajaki - Biebrza. Spływy kajakowe.

Kajaki + Biebrza to absolutnie kultowe przeżycie. Świat widziany z kajaka ma jedną wyjątkową cechę – jest prawdziwy i nieudawany. W tym świecie każde pojęcie ma swój właściwy, nadany przez przyrodę sens. Wszystko tu wygląda zupełnie inaczej niż w zgiełku miejskiego życia, które zapewne znamy, na co dzień. Wolne spływanie daje nam niespotykaną możliwość kontemplacji rzeki, przyrody, świata i życia. Na samo hasło: kajaki Biebrza pojawia się ukojenie dla ciała i duszy. To jest przygoda, o której nie powinno się czytać - tylko po prostu trzeba ją przeżyć!

Biebrza jest rzeką o charakterze nizinnym i unikalną na skalę europejską. Płynie bardzo spokojnie, silnie meandrując.  Jej spokojny i meandrujący nurt wtopiony w przepiękny krajobraz pozwoli podziwiać różnorodny świat flory i fauny oraz dostarczy niezapomnianych wrażeń. Trasa spływu jest nieuciążliwa i pozbawiona przeszkód. Łatwa do pokonania zarówno dla początkujących, jak i  doświadczonych kajakarzy.

Spływy kajakowe rzeką Biebrzą to wspaniała forma wypoczynku oraz możliwość obserwacji unikatowej przyrody. Dolina Biebrzy, na całej długości, zachowała naturalny charakter, a co się z tym wiąże - niezwykłe bogactwo świata roślin i zwierząt. Kajakiem możemy spłynąć całą rzekę Biebrzę i obserwować naturę, nie przeszkadzając przyrodzie w jej egzystencji.

Najnowsze kajaki polietylenowe na BiebrzyJak przygotować się do spływu kajakowego Weekendowe spływy po Biebrzy Kajaki Biebrza

Informacje praktyczne

Cena spływu kajakowego jest uzależniona od liczby uczestników oraz ilości i rodzaju świadczonych usług.
Istnieje możliwość zorganizowania indywidualnego spływu kajakowego, a jego trasa, termin oraz program ustalane są indywidualnie pod wasze możliwości i zainteresowania.
W naszej ofercie posiadamy również odcinki kilkugodzinnego spływu kajakowego (dostosowane pod rodziny z dziećmi).
Produkt ten skierowany jest do turysty indywidualnego i grupowego.
Zapoznaj się z ofertą naszej wypożyczalni i wybierz odpowiedni kajak dla siebie.
 
Nie wiesz jak się zabrać do tego i zorganizować spływ kajakowy? Skorzystaj z naszego doświadczenia i skontaktuj się z nami.
Zobacz również jak przygotować się do spływu kajakowego oraz co zabrać na spływ kajakowy.

Dodatkowo można zamówić:

Przewóz bagażu na trasie spływu.
Przewodnika na spływ.
Ratownika.
Ubezpieczenie NNW.
Nocleg w kwaterze agroturystycznej.
Nocleg na polach namiotowych.
Możliwość zapewnienia posiłków na trasie spływu.
Parkowanie samochodu.
Sprzęt biwakowy.
Zezwolenia na wędkowanie w BbPN.
Karty wstępu na spływ w BbPN.

Proponowane trasy spływu rzeką Biebrzą

1 dzień Lipsk - Kamienna Nowa (17 km)

2 dzień Kamienna Nowa - Podhorodnianka (15 km)

3 dzień Podhorodnianka - Jagłowo (16 km)

4 dzień Jagłowo - Dolistowo (12 km)

5 dzień  Dolistowo - Goniądz (16 km)

6 dzień Goniądz - Osowiec (8 km)

7 dzień  Osowiec - Biały Grąd (16 km)

8 dzień Biały Grąd - Brzostowo (24 km)

9 dzień Brzostowo - Ruś k. Wizny (19 km)

Opis szlaku wodnego Biebrzy (Lipsk – Wizna)

0,0 - kajaki wodujemy przy moście drogowym na trasie Lipsk - Dąbrowa Białostocka; płyniemy z prądem rzeki, brzegi podmokłe, niedostępne, z bujną roślinnością; 6,0 - na lewym brzegu (ok. 700m) wieś Szuszalewo; 11,5 - po lewej ujście rzeczki Kamienna; 16,5 - most drogowy i kolejowy; poniżej mostu na lewym brzegu miejsce do biwakowania; 3km od rzeki szlak niebieski; leśniczówka Trzyrzeczki.
3,0 - po prawej ujście rzeczki Lebiedzianka, w oddali widoczna wieś Krasnybór z gotycko - renesansowym kościołem z 1589r.; 6,0 - Biebrza rozwidla się (małe wysepki), płyniemy prawym nurtem; 9,1 - kolejne rozwidlenie Biebrzy, płyniemy prawym nurtem; 14,3 - most drogowy na trasie Białystok - Augustów, w oddali wieś Sztabin; 14,9 - na lewym brzegu prywatne (bezpieczne) pole namiotowe Ośrodka Wypoczynkowego Biebrza24, na które serdecznie zapraszamy wszystkich kajakarzy i tratwiarzy spływających rzeką Biebrzą. Pole namiotowe jest w pełni zagospodarowane i wyposażone w: pomost bania ruska (sauna) natryski „ekologiczne” WC duża świetlica z kominkiem (wiata biesiadna) 12 szałasów na palach miejsce do rozbicia namiotów huśtawki paleniska ze stołami i ławkami oraz kije do kiełbasek pompa do wodna boisko do gry w piłkę siatkową wypożyczalnia rowerów, kajaków, canoe oraz tratw kosze na śmieci W ramach opłaty dodatkowej oferujemy: wyżywienie: śniadanie, obiadokolację natryski sauna - (ruska bania) transport wynajęcie przewodnika lub opiekuna tenis stołowy Kontakt telefoniczny do właściciela pola namiotowego: tel. (+48) 87/64-12-179 kom. (+48) 603-225-100 15,5 – Gminna miejska plaża przy ul. Rybackiej
5,5 - na prawym brzegu wieś Czarny Las, przed nami 2,5km odcinka rzeki z kępami; rzeka płynie dwoma ramionami, płyniemy szerszym; 8,0 - w korycie rzeki widoczne pale po dawnym moście; z obu stron wysokie nasypy drogowe; na prawym brzegu wieś Czarniewo; na lewym brzegu kompleks torfowisk "Biele Suchowolskie"; 15,0 - na lewym, wysokim, piaszczystym brzegu tuż przy rzece wieś Jagłowo; we wsi drewniana architektura z ozdobnymi szczytami domów; 17,6 - Dębowo - prywatne pole namiotowe przy połączeniu Biebrzy z kanałem Augustowskim; śluza budowana w latach 1826 - 27.
4,5 - z prawej wieś Jasionowo, w oddali widoczne lasy rezerwatu "Czerwone Bagno"; 8,5 - po lewej ujście rzeki Brzozówka, kilkaset metrów dalej Rów Wogzalski; 9,9 - most drogowy w Dolistowie Starym - wsi położonej na lewym wysokim brzegu; 10,4 - pole namiotowe położone poniżej kościoła; we wsi sklepy, poczta, apteka.
4,0 - wieś Wroceń położona na lewym brzegu Biebrzy; rzeka płynie dwoma ramionami; płynąc lewym dopływamy do wsi, w której jest sklep; 7,5 - po prawej ujście rzeki Ełk, na lewym brzegu kolonia wsi Krzecze; 11,3 - wieś Dawidowizna położona przy zakolu rzeki Biebrzy; 14,5 - Goniądz - miasteczko malowniczo położone na lewym wysokim brzegu Wysoczyzny Goniądzkiej; rzeka płynie trzema ramionami, w środkowym szybki nurt; 15,8 - most drogowy, poniżej na lewym brzegu pole biwakowe, poczta, sklepy, bary, apteka, przystanek PKS, wieża widokowa (500 m).
1,5 - wieś Szafranki położona na lewym brzegu rzeki, na prawym wieś Budne; 6,5 - po lewej fosa Twierdzy Osowiec, wyżej w terenie zalesiony Fort Centralny Twierdzy budowanej od 1882r.; 7,4 - most drogowy (drewniany), po prawej Fort Zarzeczny; 7,5 - 100m poniżej mostu w lewo odchodzi kanał prowadzący do pola biwakowego; 8,0 - zagospodarowane pole biwakowe, natryski, wypożyczalnia kajaków i łodzi, pokoje gościnne, karczma, sklep, Terenowy Ośrodek Edukacyjny.
0,5 - rzeka Biebrza, skręcamy w lewo; 1,2 - most drogowy i kolejowy na trasie Białystok - Ełk; 2,5 - z prawej ujście Kanału Rudzkiego, który przy wsi Modzelówka przyjmuje wody rzeki Ełk, wypływającej z Puszczy Boreckiej; rzeka ostro meandruje, na lewym brzegu widoczne zabudowania wsi Olszowa Droga; 11,5 - z prawej ujście zmeliorowanej rzeczki Klimaszewnica; 13,0 - Biały Grąd; pole namiotowe (czynne od 24.VI) położone na wydmach mineralnych wśród torfowisk; wieża widokowa, wpływamy w prawo w starorzecze; 3,5km od Białego Grądu jest wieś Mścichy; sklep.
Biebrza przez wiele kilometrów płynie środkiem bezludnej doliny; 12,0 - po prawej kilkaset metrów od koryta wzniesiona wśród bagien Góra Pawłowa; 13,9 - po lewej słabo widoczne ujście rzeczki Kosódka; 16,0 - z prawej ujście rzeki Wissa, po lewej na horyzoncie kompleks leśny "Kobiele"; 22,5 - z prawej oddalone o kilkaset metrów od rzeki zabudowania wsi Chyliny; 24,5 - wieś Brzostowo położona przy piaszczystym, szeroko rozlanym korycie Biebrzy; 2 prywatne pola namiotowe.
4,5 - Burzyn - wieś położona na wysokim prawym brzegu; 250m za kościołem pole namiotowe, sklep, poczta; 7,0 - wieś Rutkowskie - położona na prawym brzegu oraz następne wsie: Sieburczyn, Wierciszewo i Sambory; nurt słabszy, mniej zakoli; 13,0 - ujście Biebrzy do Narwi, na prawym brzegu średniowieczne grodzisko; 15,5 - most drogowy na trasie Łomża - Białystok, przed mostem po prawej dogodne miejsce do zakończenia spływu; wieś Ruś - bar; 17,5 - Wizna - położona na wysokim prawym brzegu, przy boisku szkolnym możliwość biwakowania, sklepy, poczta, apteka, bar.
Zakończenie spływu