Grzybobranie w Biebrzańskim Parku Narodowym i Puszczy Augustowskiej.

Jesień to doskonały czas, kiedy w rodzinnym gronie można oddać się przyjemności grzybobrania. Zapraszamy Państwa na grzybobranie w przepięknej scenerii lasów biebrzańskich i Puszczy Augustowskiej, kryjącej niezliczone skarby natury. Ośrodek nasz położony jest w otoczeniu lasów, w których można spotkać następujące gatunki grzybów: borowik szlachetny (prawdziwek), podgrzybek, pieprznik jadalny (kurka), gąska zielonka, koźlarz, czubajka kania, maślak,  zając, rydz, opieniek oraz turek.

Urzekające leśne zakątki, szelest trawy, miękkość mchu pod nogami, kojący śpiew ptaków, leśne odgłosy, zieleń i cała paleta barw jesiennych liści sprawią, że poza szukaniem grzybów wyciszysz się i odprężysz od zgiełku dnia codziennego na łonie natury.

Po tak udanym grzybobraniu i pozytywnie wyczerpującym dniu czeka na Państwa smaczna regionalna kuchnia w naszym Ośrodku Wypoczynkowym Biebrza24.

Istnieje również możliwość skorzystania z aneksu kuchennego gdzie możecie przygotować przetwory z zebranych grzybów.

Wybierając się na grzybobranie do Biebrzańskiego Parku Narodowego, a dokładnie do Basenu Środkowego i Basenu Dolnego (nie dotyczy Basenu Górnego) warto się zapoznać z mapą obszarów udostępnionych do zbioru grzybów.

Galeria zdjęć - grzybobranie