Nocleg na tratwie

Nocleg na tratwie, to przeżycie, jakiego się nie zapomina. Wielu z nas zapewne marzyło, aby kiedyś wypłynąć w rejs statkiem, okrętem, barką, a może po prostu tratwą. Pobawić się w piratów na szerokich, otwartych wodach. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby choć w kilku procentach to marzenie spełnić. Nocleg na tratwie to wyjątkowe spanie na wodzie w Biebrzańskim Parku Narodowym, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Chociaż prawdziwy smak przygody, można dopiero poczuć na kilkudniowym spływie tratwą.

Tratwa biebrzańska ustawiona (przycumowana) jest na rzece Biebrzy, na naszym polu namiotowym. Na platformie o powierzchni około 18 m2 ustawiony jest domek z pryczą 2-osobową, przed domkiem stół z ławkami (jadalnia), który po złożeniu zasunięciu bocznych ścian i spuszczeniu rolety tworzy miejsce do spania dla 2 osób. Całość jest zadaszona prawie płaskim dachem, który tworzy świetny taras widokowy. Spanie na tratwie biebrzańskiej to niezapomniane przeżycie nocy na wodzie. Towarzyszą temu odgłosy nocne rzeki Biebrzy i biebrzańskiej przyrody, która potrafi ukołysać każdego do snu.

Na polu namiotowym gdzie przycumowana jest tratwa znajduje się też sauna, z której można skorzystać. Miejsce na rozpalenie ogniska, duża świetlica z kominkiem, szałasy na palach, siatkówka itp.

Jedna tratwa może pomieścić maksymalnie 6 osób.