Pole namiotowe nad Biebrzą

Pole namiotowe nad Biebrzą o nazwie "Szałasy na palach" znajduje się w miejscowości Horodnianka na lewym brzegu rzeki Biebrzy.

Miejsce te powstało z myślą o turystach spływających Biebrzą jako bezpieczny przystanek na szlaku wodnym. Płynąc z Kamiennej Nowej to kolejna przystań dla spływowiczów. Następne pole oddalone jest o około 17 km w dół rzeki w Jagłowie około 5h spływu.

W celu zachowania harmonii naturalnego piękna biebrzańskiego krajobrazu. Stworzyliśmy miejsce, które gustownie wkomponowuje się w otaczającą przyrodę nie zakłócając jej rytmu.

Możemy się także pochwalić, że pole namiotowe "Szałasy na palach" zostało wyróżnione jako jedno z najlepiej zagospodarowanych, zadbanych i czystych pól namiotowych nad Biebrzą.

Dogodne położenie tego miejsca nie tylko na szlaku wodnym, ale również w sąsiedztwie szlaków pieszych i rowerowych. Sprawia, że jest to znakomity punkt wypadowy. Do eksploracji Biebrzańskiego PN i okolicznych miejsc związanych z przyrodą i historią tego regionu.

Ponadto jest to świetna baza nad Biebrzą do organizacji zielonych szkół dla dzieci i młodzieży, obozów studenckich, imprez firmowych, eventów oraz wieczorów kawalerskich/panieńskich. 

Wyposażenie:

pomost
kąpielisko
sauna parowa - (Bania) nad Biebrzą
natryski
12 szałasów na palach (2 os.)
miejsce do rozbicia namiotów
drewniane stoły i ławki
miejsce na ognisko
kije do kiełbasek
duża świetlica (wiata) biesiadna z kominkiem
WC
huśtawki
boisko do piłki siatkowej
stół do tenisa stołowego
pompa wodna (kaczałka).

Podczas pobytu mają Państwo możliwość:

Noclegu w namiotach.
Noclegu w szałasach na palach.
Noclegu na przycumowanej tratwie biebrzańskiej.
Zamówienia ciepłych posiłków w lunch pakietach z dowozem o wcześniej uzgodnionej godzinie: śniadania, obiady, obiadokolacje i kolacje (do wyboru). Na zamówienie przygotowujemy także pakiety na drogę, które są dobrą alternatywą, dla osób wybierających się na wycieczki lub spływy.
Skorzystania z sauny parowej, która znajduje się w niedalekiej odległości od koryta rzeki, aby zaraz po wyjściu z niej, można było dać „nura” do wody.
Skorzystania z dużej świetlicy z kominkiem, w której w razie załamania pogody można się schronić lub przygotować i zjeść posiłek.
Skorzystania z naszej wypożyczalni: tratew, kajaków, łódek, rowerów terenowych oraz innego sprzętu turystycznego.
Jesteśmy również organizatorem turystyki - turystyka aktywna to nasz konik napędowy w związku z tym przygotowaliśmy dla naszych Gości szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Polecamy m.in.: spływy tratwami lub kajakami jedno, lub kilkudniowe, wycieczki piesze, rajdy rowerowe i inne atrakcje dostępne w naszej ofercie.
Skorzystania z naszej bardzo bogatej oferty różnych atrakcji turystycznych.
Oferujemy także transport Turystów i sprzętu turystycznego.
Dowozimy na zakupy do dobrze zaopatrzonych sklepów w Sztabinie.
Prowadzimy sprzedaż licencji na wędkowanie i zezwoleń na szlaki lądowe i wodne do Biebrzańskiego PN.

W bazie Biebrza24 macie możliwość:

Skorzystania z: noclegów w pokojach gościnnych, noclegów w domku oraz tanich noclegów grupowych.
Zamówienia wyżywienia ze smacznej regionalnej kuchni podlaskiej, w której zapewniamy: śniadania, obiady, obiadokolacje i kolacje z możliwością wyboru i godziną dostosowaną do Państwa życzeń.
Skorzystać z pryszniców z ciepłą wodą.
Skorzystać z prądu (gniazdka elektrycznego) w celu naładowania telefonów, aparatów, kamer i innych urządzeń elektrycznych.
Skorzystania z naszego Punktu Informacji Turystycznej gdzie można uzyskać cały wachlarz informacji o odwiedzanym regionie. Nabyć różnego rodzaju informatory, mapy, foldery, książki, albumy i inne wydawnictwa Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz województwa podlaskiego. Dodatkowo można skorzystać bezpłatnie z komputera dla turysty z dostępem do sieci.
W całym Ośrodku można korzystać bezpłatnie z ogólnodostępnego internetu.
U nas w biurze możesz nabyć różnego rodzaju wyroby i pamiątki związane z regionem.

UWAGA !!!

Ze względu na budowę obwodnicy Sztabina dotychczasowa droga dojazdowa na Pole namiotowe "Szałasy na palach" została czasowo zamknięta. Prosimy kierować się wyznaczonym objazdem (mapka poniżej).
Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.