Pole namiotowe "Szałasy na palach"

Pole namiotowe "Szałasy na palach" jest naszym prywatnym polem namiotowym położonym w miejscowości Horodnianka na lewym brzegu rzeki Biebrzy. Posiada bezpośredni dostęp do linii brzegowej.

Pole to powstało z myślą o turystach spływających Doliną Biebrzy kajakami, tratwami oraz pontonami jako bezpieczny przystanek na szlaku wodnym. Płynąc z Kamiennej Nowej nasze pole jest kolejną przystanią dla spływowiczów. Następnym polem namiotowym oddalonym o około 17 km w dół rzeki jest pole namiotowe w Jagłowie.

W celu zachowania harmonii naturalnego krajobrazu biebrzańskiego i nieingerowania w to piękno, które dała nam matka natura stworzyliśmy pole namiotowe „ekologiczne”, które gustownie wkomponowuje się w biebrzańską przyrodę nie zakłócając jej rytmu.

Możemy się także pochwalić, że pole nasze zostało zaliczone do jednych z najlepiej zadbanych, czystych, jak również zagospodarowanych i przede wszystkim bezpiecznych pól namiotowych nad Biebrzą na całym jej odcinku (szlaku wodnym).

Dogodne położenie naszego pola biwakowego nie tylko na szlaku wodnym, ale również w sąsiedztwie szlaków pieszych i rowerowych sprawia, że jest to znakomity punkt wypadowy, do zwiedzenia Biebrzańskiego Parku Narodowego i okolicznych miejsc związanych z przyrodą i historią tego regionu.

Ponadto pole namiotowe Biebrza24 to świetna baza do organizacji zielonych szkół dla dzieci i młodzieży, obozów studenckich, imprez firmowych, eventów czy też wieczorów kawalerskich i panieńskich nad Biebrzą. 

Pole namiotowe posiada:

pomost
kąpielisko
sauna parowa - (Bania) nad Biebrzą
natryski
12 szałasów na palach (2 os.)
miejsce do rozbicia namiotów
drewniane stoły i ławki
miejsce na ognisko
kije do kiełbasek
duża świetlica (wiata) biesiadna z kominkiem
WC
huśtawki
boisko do piłki siatkowej
stół do tenisa stołowego
pompa wodna (kaczałka).

Podczas pobytu na naszym polu namiotowym mają Państwo możliwość:

Noclegu w namiotach.
Noclegu w szałasach na palach.
Noclegu na przycumowanej tratwie biebrzańskiej.
Zamówienia ciepłych posiłków w lunch pakietach z dowozem na pole namiotowe, o wcześniej uzgodnionej godzinie: śniadania, obiady, obiadokolacje i kolacje (do wyboru). Na zamówienie przygotowujemy także pakiety na drogę, które są dobrą alternatywą, dla osób wybierających się na wycieczkę pieszą, rowerową lub spływ kajakowy czy tratwą.
Skorzystania z sauny parowej, która znajduje się w niedalekiej odległości od koryta rzeki, aby zaraz po wyjściu z niej, można było dać „nura” do wody.
Skorzystania z dużej świetlicy z kominkiem, w której w razie załamania pogody można się schronić lub przygotować i zjeść posiłek.
Skorzystania z naszej wypożyczalni: tratew, kajaków, łódek, rowerów terenowych oraz innego sprzętu turystycznego.
Jesteśmy również organizatorem turystyki - turystyka aktywna to nasz konik napędowy w związku z tym przygotowaliśmy dla naszych Gości szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Polecamy m.in.: spływy tratwami lub kajakami jedno, lub kilkudniowe, wycieczki piesze, rajdy rowerowe i inne atrakcje dostępne w naszej ofercie.
Skorzystania z naszej bardzo bogatej oferty różnych atrakcji turystycznych.
Oferujemy także transport Turystów i sprzętu turystycznego.
Dowozimy na zakupy do dobrze zaopatrzonych sklepów w Sztabinie.
Prowadzimy sprzedaż licencji na wędkowanie i zezwoleń na szlaki lądowe i wodne do Biebrzańskiego PN.

Istnieje również opcja dowiezienia Państwa do naszej bazy Biebrza24 w Sztabinie gdzie macie możliwość:

Skorzystania z: noclegów w pokojach gościnnych, noclegów w domku oraz tanich noclegów grupowych.
Zamówienia wyżywienia ze smacznej regionalnej kuchni podlaskiej, w której zapewniamy: śniadania, obiady, obiadokolacje i kolacje z możliwością wyboru i godziną dostosowaną do Państwa życzeń.
Skorzystać z pryszniców z ciepłą wodą.
Skorzystać z prądu (gniazdka elektrycznego) w celu naładowania telefonów, aparatów, kamer i innych urządzeń elektrycznych.
Skorzystania z naszego Punktu Informacji Turystycznej gdzie można uzyskać cały wachlarz informacji o odwiedzanym regionie. Nabyć różnego rodzaju informatory, mapy, foldery, książki, albumy i inne wydawnictwa Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz województwa podlaskiego. Dodatkowo można skorzystać bezpłatnie z komputera dla turysty z dostępem do sieci.
W całym Ośrodku można korzystać bezpłatnie z ogólnodostępnego internetu.
U nas w biurze możesz nabyć różnego rodzaju wyroby i pamiątki związane z regionem:

  • Gadżety: breloczki, magnesy, rzeźby, wisiorki, kubki, długopisy, koszulki, pocztówki itp.
  • Mięsne smaki z Podlasia (wędzone wyroby regionalne): kiełbasy, polędwice, szynki, boczki, pieczenie, pasztety, golonki, baleron.
  • Sękacz podlaski wypiekany naturalną, tradycyjną, staropolską metodą (na piecu opalanym drewnem).
  • Naturalny miód pszczeli o różnych smakach oraz miód z mniszka lekarskiego.
  • Swojski chleb.
  • Napitki ekologiczne różnego rodzaju.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego pola namiotowego wszystkich kajakarzy, tratwiarzy, wędkarzy, rowerzystów, pieszych, przejezdnych, jak również firmy i instytucje organizujące rajdy, wycieczki, zielone szkoły, obozy, eventy oraz spływy.

Galeria zdjęć – Pole namiotowe Biebrza24