Jednodniowy spływ kajakowy Biebrzą

Spływy kajakoweJednodniowy spływ kajakowy Biebrzą pozwoli uatrakcyjnić pobyt wakacyjny i jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie mają czasu na dłuższe wyprawy. Ten malowniczy szlak kajakowy przebiegający przez teren Biebrzańskiego Parku Narodowego jest szczególnie polecany dla szukających ciszy i spokoju. Trasa ta to propozycja spływu kajakowego dla każdego. Odcinek jest łatwy, dostępny dla początkujących, idealny na spływ z małymi dziećmi, doskonały dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w kajaku jak również tych, którzy mają już za sobą pierwsze spływy. Wyrusz na wspaniałą wyprawę w świat dzikiej przyrody. Płynąc spokojnym nurtem Biebrzy doświadczysz błogiego lenistwa przy akompaniamencie ptasiego śpiewu. Zobaczysz bezkresne przestrzenie Bagien Biebrzańskich oraz przebogatą florę i faunę.

Trasa: Sztabin – Jagłowo
Trudność: łatwa
Czas płynięcia: około 4-5 godzin
Długość trasy: 16 km
Brak opieki ratownika

TERMINY:

W okresie sezonowym spływy jednodniowe odbywają się codziennie. Minimalna liczba uczestników to 4 osoby. Ilość miejsc ograniczona. W pozostałych miesiącach  roku prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem. Zapisy na spływ kajakowy Biebrzą do godz. 20:00 dnia poprzedzającego spływ – tel. (+48) 603-225-100

PROGRAM:

9.00 – Spotkanie w bazie Biebrza24 w Sztabinie przy ul. Polnej 50, załatwienie formalności.
Istnieje również możliwość zamówienia obiadu dla uczestników spływu. (Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja i opłata w naszej bazie, przed wypłynięciem).
9.30 – Wyjazd na szlak kajakowy nad Biebrzę.
Nieujarzmiona Biebrza przepływa przez bezkresne przestrzenie Bagien Biebrzańskich, jednych z największych w Europie. Jest to rzeka dzika o charakterze nizinnym, z powolnym nurtem oraz licznymi zakolami. Wczesną wiosną (przełom marca/kwietnia) Biebrza wylewa tworząc duże rozlewiska. Wtedy płyniemy bardziej jeziorem niż rzeką. Odcinek Sztabin – Jagłowo to bardzo malownicza trasa o nieprzeciętnych walorach przyrodniczych. Bogata szata roślina, wiele gatunków zwierząt i różnokolorowych ważek występujących w Biebrzańskim PN, leniwy nurt rzeki i śpiew ptaków zapewni błogie odprężenie. Na tym odcinku położona jest wieś (skansen) Jagłowo, której urok możesz zobaczyć tylko z rzeki, z kajaka.
Trasa spływu jest łatwa, pozbawiona przeszkód (nie ma przenosek ani powalonych drzew).
Czas spływu: ok. 4-5 godzin.
Gdy już cała grupa dopłynie do wyznaczonego i omówionego miejsca odbioru, dzwonicie do nas do biura i informujecie nas o tym.
Wtedy wysyłamy busa, który odbiera całą grupę wraz z kajakami i przywozi do bazy Biebrza24 w Sztabinie.
Po spływie wszystkie osoby, które wcześniej zamówiły wyżywienie, zapraszamy na obiad u nas w bazie.

CENA:

60 zł / osoba w dwuosobowym kajaku polietylenowym
65 zł / osoba w trzyosobowym kajaku polietylenowym
80 zł / osoba w jednoosobowym kajaku polietylenowym
45 zł /dziecko do 4 lat płynące jako trzecia osoba w kajaku dwuosobowym, na dodatkowym siedzisku

Przyjmujemy płatność tylko gotówką.

CENA ZAWIERA:

Miejsce w kajaku z wyposażeniem: wiosło, kamizelka asekuracyjna, siedzisko,
transport osób i kajaków z Bazy Biebrza24 na miejsce rozpoczęcia spływu,
transport powrotny z miejsca zakończenia spływu do Bazy Biebrza24,
parking samochodu w Bazie Biebrza24 w Sztabinie – bezpłatny.

DODATKOWO PŁATNE:

Karta wstępu na szlak wodny (Biebrzański Park Narodowy) do kupienia w biurze Biebrza24 na miejscu. - Cennik
Do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, mapy Biebrzańskiego PN, broszury, ulotki, informatory, książki, jednorazowe kremy przeciwsłoneczne, peleryny przeciwdeszczowe, produkty regionalne.

INFORMACJE DODATKOWE

Udział w spływie należy wcześniej zarezerwować – tel. (+48) 603 225 100 lub e-mailowo: do dnia poprzedzającego spływ, do godz. 20:00.
Zbiórka uczestników spływu zawsze odbywa się minimum pół godziny przed planowym wyjazdem na szlak. W tym czasie załatwiamy wszelkie formalności, wypisujemy karty wstępu do Biebrzańskiego PN, objaśniamy i omawiamy trasę i zasady bezpieczeństwa na wodzie, dobieramy kamizelki asekuracyjne pod każdego uczestnika spływu.
W tym czasie mogą Państwo w naszej bazie wykupić i zamówić obiad po spływie.
UWAGA!!! Udział w spływie jednodniowym odbywa się wyłącznie na własną odpowiedzialność uczestników, zgodnie z regulaminem spływów jednodniowych. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą uczestniczyć w spływie tylko pod opieką osób dorosłych.
W okresie turystycznym spływy jednodniowe odbywają się codziennie. Liczba miejsc jest ograniczona. W pozostałym okresie w zależności od chętnych. Spływy kajakowe organizujemy przez cały rok.
Wypożyczalnia Biebrza24 czynna jest od Pn. do Nd. w godzinach od 8:00 do 20:00.
Dzieci do lat 7 nie płacą za wstęp do Biebrzańskiego PN.
Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny (KDR) zwolnione są z zakupu kart wstępu do BbPN. Wymagany jest dokument potwierdzający członkostwo.
Oferujemy również możliwość organizacji indywidualnych spływów jednodniowych lub kilkudniowych dla osób indywidualnych, grup i firm. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym biurem.
Osobom, które nie pływały jeszcze kajakiem lub mają ograniczony czas proponujemy na początek łatwe i krótkie trasy, np. Biebrza (Sztabin – Czarniewo).
UWAGA!!! Podczas transportu busem wymagamy suchego ubrania!
W przypadku 3 osób dorosłych lub rodziny z dzieckiem proponujemy 3-osobowy kajak FAMILY.
Zobacz również – jak przygotować się do spływu oraz co zabrać na spływ kajakowy.

Mapa spływu kajakowego Horodnianka – Sztabin – Jagłowo