Jednodniowy spływ kajakowy - Biebrza

 

Spływy kajakoweWyrusz na wspaniałą wyprawę w świat dzikiej przyrody. Płynąc spokojnym nurtem Biebrzy doświadczysz błogiego lenistwa przy akompaniamencie ptasiego śpiewu. Zobaczysz bezkresne przestrzenie Bagien Biebrzańskich oraz przebogatą florę i faunę.

Trasa: Sztabin – Jagłowo
Trudność: łatwa
Czas płynięcia: około 4-5 godzin
Długość trasy: 16 km
Brak opieki ratownika

Spływ kajakowy pozwoli uatrakcyjnić pobyt wakacyjny, jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie mają czasu na dłuższe wyprawy. Ten malowniczy szlak kajakowy przebiegający przez teren Biebrzańskiego Parku Narodowego jest szczególnie polecany dla szukających ciszy i spokoju. Trasa ta to propozycja spływu kajakowego dla każdego. Odcinek jest łatwy, dostępny dla początkujących, idealny na spływ z małymi dziećmi, doskonały dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w kajaku jak również tych, którzy mają już za sobą pierwsze spływy.

TERMINY:

W okresie sezonowym spływy jednodniowe odbywają się codziennie. Minimalna liczba uczestników to 4 osoby. Ilość miejsc ograniczona. W pozostałych miesiącach  roku prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym biurem. Zapisy na spływ kajakowy Biebrzą do godz. 20:00 dnia poprzedzającego spływ – tel. (+48) 603-225-100

PROGRAM:

9.00 – Spotkanie w bazie Biebrza24 w Sztabinie przy ul. Polnej 50, załatwienie formalności.
Istnieje również możliwość zamówienia obiadu dla uczestników spływu. (Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja i opłata w naszej bazie, przed wypłynięciem).
9.30 – Wyjazd na szlak kajakowy nad Biebrzę.
Nieujarzmiona Biebrza przepływa przez bezkresne przestrzenie Bagien Biebrzańskich, jednych z największych w Europie. Jest to rzeka dzika o charakterze nizinnym, z powolnym nurtem oraz licznymi zakolami. Wczesną wiosną (przełom marca/kwietnia) Biebrza wylewa tworząc duże rozlewiska. Wtedy płyniemy bardziej jeziorem niż rzeką. Odcinek Sztabin – Jagłowo to bardzo malownicza trasa o nieprzeciętnych walorach przyrodniczych. Bogata szata roślina, wiele gatunków zwierząt i różnokolorowych ważek występujących w Biebrzańskim PN, leniwy nurt rzeki i śpiew ptaków zapewni błogie odprężenie. Na tym odcinku położona jest wieś (skansen) Jagłowo, której urok możesz zobaczyć tylko z rzeki, z kajaka.
Trasa spływu jest łatwa, pozbawiona przeszkód (nie ma przenosek ani powalonych drzew).
Czas spływu: ok. 4-5 godzin.
Gdy już cała grupa dopłynie do wyznaczonego i omówionego miejsca odbioru, dzwonicie do nas do biura i informujecie nas o tym.
Wtedy wysyłamy busa, który odbiera całą grupę wraz z kajakami i przywozi do bazy Biebrza24 w Sztabinie.
Po spływie wszystkie osoby, które wcześniej zamówiły wyżywienie, zapraszamy na obiad u nas w bazie.

CENA:

60 zł / osoba w dwuosobowym kajaku polietylenowym
65 zł / osoba w trzyosobowym kajaku polietylenowym
80 zł / osoba w jednoosobowym kajaku polietylenowym
45 zł /dziecko do 4 lat płynące jako trzecia osoba w kajaku dwuosobowym, na dodatkowym siedzisku

Przyjmujemy płatność tylko gotówką.

CENA ZAWIERA:

Miejsce w kajaku z wyposażeniem: wiosło, kamizelka asekuracyjna, siedzisko,
transport osób i kajaków z Bazy Biebrza24 na miejsce rozpoczęcia spływu,
transport powrotny z miejsca zakończenia spływu do Bazy Biebrza24,
parking samochodu w Bazie Biebrza24 w Sztabinie – bezpłatny.

DODATKOWO PŁATNE:

Karta wstępu na szlak wodny (Biebrzański Park Narodowy) do kupienia w biurze Biebrza24 na miejscu. - Cennik
Do nabycia w biurze: mapy szlaków kajakowych, mapy Biebrzańskiego PN, broszury, ulotki, informatory, książki, jednorazowe kremy przeciwsłoneczne, peleryny przeciwdeszczowe, produkty regionalne.

INFORMACJE DODATKOWE

Udział w spływie należy wcześniej zarezerwować – tel. (+48) 603 225 100 lub e-mailowo: do dnia poprzedzającego spływ, do godz. 20:00.
Zbiórka uczestników spływu zawsze odbywa się minimum pół godziny przed planowym wyjazdem na szlak. W tym czasie załatwiamy wszelkie formalności, wypisujemy karty wstępu do Biebrzańskiego PN, objaśniamy i omawiamy trasę i zasady bezpieczeństwa na wodzie, dobieramy kamizelki asekuracyjne pod każdego uczestnika spływu.
W tym czasie mogą Państwo w naszej bazie wykupić i zamówić obiad po spływie.
UWAGA!!! Udział w spływie jednodniowym odbywa się wyłącznie na własną odpowiedzialność uczestników, zgodnie z regulaminem spływów jednodniowych. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą uczestniczyć w spływie tylko pod opieką osób dorosłych.
W okresie turystycznym spływy jednodniowe odbywają się codziennie. Liczba miejsc jest ograniczona. W pozostałym okresie w zależności od chętnych. Spływy kajakowe organizujemy przez cały rok.
Wypożyczalnia Biebrza24 czynna jest od Pn. od Nd. w godzinach od 8:00 do 20:00.
Dzieci do lat 7 nie płacą za wstęp do Biebrzańskiego PN.
Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny (KDR) zwolnione są z zakupu kart wstępu do BbPN. Wymagany jest dokument potwierdzający członkostwo.
Oferujemy również możliwość organizacji indywidualnych spływów jednodniowych lub kilkudniowych dla osób indywidualnych, grup i firm. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym biurem.
Osobom, które nie pływały jeszcze kajakiem lub mają ograniczony czas proponujemy na początek łatwe i krótkie trasy, np. Biebrza (Sztabin – Czarniewo).
UWAGA!!! Podczas transportu busem wymagamy suchego ubrania!
W przypadku 3 osób dorosłych lub rodziny z dzieckiem proponujemy 3-osobowy kajak FAMILY.
Zobacz również – jak przygotować się do spływu oraz co zabrać na spływ kajakowy.

Mapa spływu kajakowego Podhorodnianka – Sztabin – Jagłowo