Tratwą po Biebrzy z Dzień Dobry TVN

W kolejnej odsłonie z cyklu "Mikro wyprawy" Łukasz Długowski odwiedził Biebrzański Park Narodowy. Podróżnik wybrał się tym razem w rejs tratwą po Biebrzy. Wyprawie Łukasza towarzyszył Marcin Siebiedziński z Biebrza24, który opowiedział o konstrukcji swoich tratw i odpowiedział Łukaszowi na wszystkie nurtujące go pytania.

Weekend nad Biebrzą – spływ tratwą

Jakiś czas temu gościliśmy u siebie na spływie tratwą blogerkę - Kasia Tutko, Połącz Kropki. Zobacz jak Kasia opisuje swój spływ tratwą rzeką Biebrzą. Z postu tego możesz również dowiedzieć się kilku praktycznych rad jakich udziela spływowiczom, jak również zobaczyć sporo ciekawych zdjęć jakie zrobiła blogerka spływając tratwą.

Czas w Dolinie Biebrzy - lato.

Fotorelacja ze spływu tratwą po Biebrzy pt. "Czas w Dolinie Biebrzy - lato". To 3 dniowy spływ tratwą opisany przez blogerkę Sabinę. Artykuł ten jest na tyle ciekawy, gdyż oparty jest na masie zdjęć, flory i fauny wraz z nazwami łacińskimi, która występuje nad Biebrzą. Może posłużyć jako mini przewodnik na spływie rzeką Biebrzą.

Mikołaj Rey w drodze po sękacza podlaskiego.

Mieliśmy zaszczyt gościć u siebie Mikołaja Rey-a, (najwyższego uczestnika programu MasterChef), który prowadzi teraz swój kącik kulinarny w Dzień Dobry TVN i wraz z ekipą TVN-u nagrywali program wypieku sękacza podlaskiego metodą naturalną (ekologiczną) w naszym Ośrodku Wypoczynkowym Biebrza24 w Sztabinie.

Porada zdrowo "biebrznięty"

Polska to nie tylko Monciak i Krupówki. W pierwszą podróż po Polsce Jakub wyruszył nad Dolinę Biebrzy. Na bagnach i torfowiskach Jakub Porada postanowił zażyć troszkę czystego powietrza z polskiej Amazonii.

Spływ tratwą po polskiej Amazonce, albo dancing nad morzem.

Dziennikarz Jakub Porada udowadnia, że weekend w Polsce może być bardziej ekscytujący niż wakacje na Teneryfie. Porada poleca również wyprawę do miejsca, które nazywa polską Amazonią. Tamtejsi mieszkańcy wypożyczają turystom tratwy i częstują kartaczami oraz kiszką ziemniaczaną. Przygotowują także tajemniczy napój, który nazywają Duchem Puszczy.

Po Dunajcu łodzią, a po Biebrzy tratwą - TVN Meteo

Sezon rozpoczął się także na Biebrzy na Podlasiu. - Warto tutaj przyjechać, żeby odpocząć od zgiełku miasta - powiedział, organizator spływów. - To jedyne w swoim rodzaju miejsce, największy park narodowy w Polsce, rozległe obszary, gdzie nawet szybciej niż człowieka zobaczymy łosia. Organizator powiedział, że z Warszawy można na Podlasie dojechać w zaledwie dwie godziny. Maj to także doskonały czas na obserwację ptaków. Organizator wyjaśnił, nie ma żadnego zagrożenia, bo Biebrza płynie dostojnie i wolno. Dodatkowo każdy pasażer tratwy dostaje kapok i tratwa za swoim wyposażeniu posiada koło ratunkowe.

Maciej Orłoś i Anna Karna zaprezentują atrakcje Doliny Biebrzy.

Anna wybiera drogę przyrodniczą – dzika zwierzyna, ptaki, kontakt z nieskażoną przyrodą chronioną autorytetem Parku Narodowego. Maciek woli opowiadać o ludziach tu żyjących, historii, o poszanowaniu tradycji i umiejętności radzenia sobie w tych niezwykłych warunkach. Ania i jej rozmówcy będą przedzierać się przez niedostępne mokradła. Opowiedzą o niesamowitej florze i faunie w Dolinie Biebrzy (m.in. bataliony, gęsi, żurawie, sowy błotne, wodniczki, bieliki, łosie, wilki, bobry oraz szata roślinna: brzoza niska, rosiczka okrągłolistna, skalnica torfowiskowa, storczyk szerokolistny i wiele innych). Maciek zaś skupi się na wyrobie tutejszych specjałów: serów, sękacza, babki ziemniaczanej, kartaczy, blinów i przyrządzaniu lokalnych ryb. Pozna także gigantyczne obiekty obronne – Twierdzę Osowiec, która nigdy nie została zdobyta, mimo wielu intensywnych ataków na przestrzeni dziejów. Wraz z Maćkiem będziemy mieli okazję także zobaczyć niesamowite zjawisko - przeprawiające się przez rzekę stado krów. O tym, kto w ciekawszy sposób zaprezentuje odwiedzane miejsca, zadecydują sami widzowie.