Jakub Porada w swojej książce o Biebrzy. Kilka miesięcy wcześniej gościliśmy w Biebrza24 Jakuba z ekipą telewizyjną TVN-u. Kręcili nad Biebrzą odcinek podróżniczy do programu Dzień Dobry TVN pt.: "Porada zdrowo biebrznięty".

Po nakręceniu materiału Kuba powiedział, że Biebrza go urzekła i jeszcze tu wrócić. Tym razem osobiście, ale jesienią, by móc zobaczyć jak się Biebrza zmienia o różnych porach roku. Ponieważ nie wszystko zdołał zobaczyć co go interesowało ze względu na napięty plan.

Jesienią zadzwonił do nas, czy może przyjechać i czy znajdę trochę czasu, aby go oprowadzić po Górnym Basenie Biebrzańskiego PN. Jak się później okazało przyjazd jego nad Biebrzę był spowodowany tym, że zbierał on materiał do swojej książki. Którą w niedługim czasie miał w planie wydać. Książka ta to - Przewodnik osobisty "Polska da radę".

Jakub Porada znów powraca nad Biebrzę.

Miłym zaskoczeniem było jak po paru miesiącach Jakub znów zawitał w Sztabinie w Biebrza24. Podszedł do mnie się przywitać i wręczył mi wydany już egzemplarz książki z dedykacją i podziękowaniem za pomoc w zbieraniu materiałów.

Książkę "Polska da radę" Jakuba Porady bardzo fajnie się czyta. Opisane w niej podróże nie są w formie suchych formułek. Autor książki opisał swój pobyt w kilku różnych ciekawych miejscach naszego kraju. Opisując w niej swoje przeżycia, wrażenia, doświadczenia oraz spostrzeżenia podając sporo gotowych praktycznych informacji, którymi turysta może się posłużyć.

Oprowadzając Kubę po Górnej Biebrzy starałem się pokazać mu najciekawsze zakątki warte odwiedzenia. Szkoda tylko, że rozdziały w książce miały też swoje ograniczenia i wszystkiego nie dało się opisać. Jeżeli Biebrza też Cię zachęciła do odwiedzenia zapoznaj się z naszą ofertą, jaka na Ciebie czeka. Zobacz również okoliczne atrakcje turystyczne.

Zachęcam też Wszystkich miłośników podróży i nie tylko do zakupienia tego przewodnika, gdyż może być on fajną inspiracją do odwiedzenia właśnie Górnego Basenu Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Galeria zdjęć - "Przewodnik osobisty Polska da radę"