Dziennik pokładowy tratwy - wpis 1

29.06.2008r

Załoga: Halina, Maciej i Michał z Częstochowy

Dzień 1

Kamienna Nowa - wodowanie tratwy pod mostem godzina 10:10 - ruszamy przy przeciwnym wietrze w trasę. Odpychając się pychami posuwamy się do przodu.

Dzień 2

Około 10:00 wyruszamy w trasę przy sprzyjającym wietrze. Po południu deszcz, w oddali burza.

Dzień 3

Wiatr zmienny, pogoda dobra. Wieczorem napotykamy rozwidlenie rzeki w dwóch przeciwnych kierunkach, wybieramy prawy. Po paru metrach rzeka kończy się rozlewiskiem, ale zauważamy wąskie koryto w lewo. Przeciskamy się przez nie naszą tratwą. Wypływamy na szerokie rozlewisko wśród bagien, gdzie nocujemy.

Dzień 4

Wyruszamy około 8:00 pogoda dobra, wiatr zmienny. Od rana widzimy wieżę kościoła w Sztabinie. Na pole namiotowe Biebrza24 docieramy około 20:30 robimy postój i uzupełniamy zapasy. Wyruszamy dalej.

Dzień 5

Wyruszamy około 6:00 docieramy do plaży, uzupełniamy zapasy w pobliskim sklepie. Długo widzimy oddalającą się wieżę kościoła. Nocujemy przy malutkiej plaży na lewym brzegu.

Dzień 6

Zaczęło padać już w nocy i tak z małymi przerwami cały dzień, ale płynie się dobrze. Tratwa płynie bez naszego udziału.

Dzień 7

Dalej pada, ale wieczorem przestaje. Docieramy do wsi Jagłowo około 16:00. Pod mostem jesteśmy około 18:00. Spotkanie integracyjne z mieszkańcami Jagłowa. Noc na wodzie. Około 8:00 zakończenie spływu. (Oczywiście w dniu następnym czyli dziś 6.07.2008r)