Film z drona rzeka Biebrza tratwy i kajaki

Rzeka Biebrza – film z drona

Film z drona - Rzeka Biebrza

Film z drona ukazuje rzekę Biebrzę w Górnym Basenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Przedstawia on odcinek Kamienna Nowa - Sztabin. Oglądając poniższy film zobaczymy poza płynącymi tratwami i kajakami, meandry rzeki, panoramę oraz widoki, jakie towarzyszą spływowiczom na tym odcinku Biebrzy. Należy zwrócić też uwagę na szerokość rzeki Biebrzy. Realnym punktem odniesienia może być tratwa, która ma wymiary 3 m x 6 m. Rzeka Biebrza w Górnym Basenie wbrew pozorom nie należy do wąskich jak to niektórzy twierdzą. Szerokość rzeki waha się od kilku do nawet kilkunastu metrów.

Odcinek Biebrzy od źródeł rzeki (okolice miejscowości Nowy Dwór) do miejscowości Dębowo jest najbardziej dzikim i w 100% naturalnie zachowanym odcinkiem Biebrzy. Jak widać nie tylko na filmie, ale również na mapach Google, wioski nadbiebrzańskie położone są w znacznej odległości od rzeki. A co za tym idzie spływy na tych odcinkach odbywają się na odludziu. Miejscowi, którzy znają tę rzekę często mówią, że szybciej tam spotkasz łosia lub bobra niż człowieka.

Górna Biebrza, a mam tu na myśli odcinek szlaku wodnego od Lipska do Dębowa. To idealne i polecane miejsce na spływy tratwami i spływy kajakowe dla tych, co pragną pobyć sam na sam z wyjątkową przyrodą biebrzańską.

Spływając dalej w dół rzeki od Dębowa gdzie Kanał Augustowski łączy się z Biebrzą. Widzimy, że rzeka zmienia swój charakter i jest inna niż wcześniej wspomniany odcinek, ale również fascynująca.

Przez Biebrza24 Informacje