Wioska darów lasów.

Wioska Darów Lasu to jeden z kilku przystanków na Baśniowym Szlaku. Położony jest w sercu Puszczy Augustowskiej, we wsi Kopiec w gminie Sztabin. Na bajkowym przystanku będziecie mieli szansę poznać ciekawostki o lokalnej faunie i florze.

Baśniowymi przewodnikami są Panna Borówczanka i Jagodowy Król, którego być może kojarzycie z utworu Marii Konopnickiej „Na Jagody”. Patroni wioski opowiedzą Wam kolejne legendy Suwalszczyzny i przekażą swoją wiedzę na temat niezwykłej, lokalnej przyrody. Usłyszycie też wzruszającą historię o miejscowym kamieniu.

Leśne przygody z Jagodowym Królem i Panną Borówczanką

W Wiosce Darów Lasu na Małych Wędrowców czeka mnóstwo zabaw, ale również i zadań. Aby je rozwiązać, będziecie musieli wykazać się niemałym sprytem!

Razem z Jagodowym Królem i Panną Borówczanką będziecie szukać rodziny łosi i postaci z bajek.

Podczas warsztatów poznacie świat zwierząt i przyrody. Wejdziecie do wielkiego ula, aby odkryć ciekawostki z życia pszczół i odwiedzicie kopiec z olbrzymimi mrówkami. A to nie koniec przygód! Baśniowi przewodnicy zabiorą Was na zwiedzanie Jagodowego Boru. Będziecie tam podziwiać florę na łące pełnej kwiatów i spróbujecie policzyć Jagodowych Królewiczów.

Baśniowi przewodnicy mają dla najmłodszych ciekawe wyzwania – jagodową ścieżką wybierzecie się na wielką, pajęczą sieć! Należy tu wykazać się sprytem i spróbować ją przejść bez zaplątania się w nią, a to nie lada wyzwanie!

Na koniec postaracie się dopasować rośliny i zwierzęta do ich łacińskich nazw i odnaleźć wodę na piaszczystej krainie. Aby ją zdobyć, należy wykorzystać specjalną budowlę wodną.

Po wykonaniu wszystkich zadań nie zapomnijcie odebrać swojej pieczątki! Na małych Wędrowców czekają również pamiątkowe nagrody.

Wizyta w tej krainie to nie tylko wesoła zabawa na łonie natury, ale też merytoryczna lekcja o przyrodzie, rozwijająca u dzieci świadomość ekologiczną. To świetne miejsce na rodzinne spędzenie czasu. Animatorzy przygotowali dla najmłodszych mnóstwo przygód i zagadek.

Organizatorzy Baśniowego Szlaku dowodzą, że nauka może iść w parze z wyśmienitą zabawą, a atrakcje turystyczne adresowane do dzieci, pozwalają zrelaksować się też rodzicom.

Informacje praktyczne.

Wioska darów lasu zaprasza w okresie od 1 kwietnia do 1 listopada.
Wejścia z animatorem o godzinie 12:00 (gry i zabawy) czas trwania ok. 1,5 godziny.
Animacja dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji.
Na terenie wioski znajduję się sklepik z pamiątkami, lodami, słodyczami.
Korzystając z tej atrakcji turystycznej koniecznie powołaj się na firmę Biebrza24.
Biebrza24 nie ponosi odpowiedzialności za: pobierane opłaty, jakość świadczonych usług, błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie.

Cennik:

Cennik dla osób indywidualnych:

Zwiedzanie z animatorem - 20 zł/os.
Zwiedzanie bez animatora - 10 zł/os.

Cennik dla grup (powyżej 20 osób):

Zwiedzanie z animatorem - 15 zł/os.

Kontakt:

Rezerwacja terminu, oraz wszelkie zapytania proszę kierować na e-mail: lub telefonicznie

Wioska darów lasu
Kopiec 7
Ewa Janewicz
tel. kom: (+48) 509-780-431

Godziny otwarcia

Poniedziałek
ZAMKNIĘTE
Wtorek
ZAMKNIĘTE
Środa
10:00-17:00
Czwartek
10:00-17:00
Piątek
10:00-17:00
Sobota
11:00-17:00
Niedziela
11:00-17:00
Wioska darów lasu zaprasza w okresie od 1 kwietnia do 1 listopada.

Galeria zdjęć - Wioska darów lasu