Warsztaty robienia witraży dla dużych i małych.

Warsztaty robienia witraży to atrakcja turystyczna, którą Agnieszka Zach może zorganizować w Biebrza24. Skontaktuj się z nią i ustalcie dogodny Wam termin. Zapewniamy, że każdy jest w stanie zrobić kolorowe, szklane cudo jako biżuterię, ozdobę na okno, lub jako prezent. Pod czujnym okiem witrażownika odkryjecie magię, robionych metodą Tiffany’ego, witraży. Przeżyjecie niezapomniane chwile z wielobarwnym szkłem, które dawniej zarezerwowane było tylko dla mistrzów, wzbudzając zachwyt wiernych w świątyniach.

Podczas kilkugodzinnej pracy (minimum 5 godzin) każdy stworzy własny witraż, który zabiera oczywiście z sobą do domu. By cieszył oczy wspaniałymi kolorami i chronił dom przed złą energią.

Co to jest witraż?

Witraż – z francuskiego vitrage - vitrer (oszklić, wstawić szyby). Kompozycja wykonana z różnych kawałków barwnego (kolorowego) szkła, złączonych ze sobą ołowianymi ramkami w całość, stanowiąca wypełnienie otworu okiennego.

Witraże można wykonać również malując farbami po szkle i ta technika zaliczana jest do malarstwa monumentalnego. Witraże odznaczają się dużymi walorami dekoracyjnymi, spotęgowanymi grą przenikającego z zewnątrz światła. Witraże stosowano głównie w budownictwie sakralnym.

Na czym polega technika Tiffany'ego?

Jedną z najpopularniejszych technik wykonywania witraży jest technika Tiffany'ego. Po przygotowaniu projektu, ze szklanej tafli wycina się pojedyncze detale i szlifuje. Brzegi owijane są taśmą miedzianą, a następnie wygładzane. Stosuje się do tego taśmy różnych grubości. Tak przygotowane części witrażu układa się obok siebie. Brzegi smaruje się topnikiem, a potem lutuje cyną. Wszystkie złącza po obu stronach powinny być zlutowane. Taśmy miedziane mogą być patynowane na kolor czarny lub złotawy. Jest to technika odpowiednia do tworzenia witraży złożonych z wielu drobnych części o wymyślnych kształtach oraz dekoracyjnych lamp.

Informacje praktyczne

Czas trwania warsztatów minimum 5 godzin.
Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów w Biebrza24.
Więcej informacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z osobą prowadzącą warsztaty (kontakt poniżej).
Rezerwując warsztaty koniecznie powołaj się na firmę Biebrza24.
Biebrza24 nie ponosi odpowiedzialności za: pobierane opłaty, jakość świadczonych usług, błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie.

Kontakt:

Agnieszka Zach - (Biebrzańska Wiedźma)
tel. kom.: (+48) 515-794-252

Galeria zdjęć - warsztaty robienia witraży