Garncarstwo

Koło garncarskie to najstarsze urządzenie używane do formowania naczyń. W każdym z nas drzemie cząsteczka tego starego zawodu. Kiedy na imprezie integracyjnej, festynie, festiwalu pojawia się rzemieślnik z kołem, tworzy to niepowtarzalną atmosferę. Przenosimy się do świata dawnych rzemiosł, bliżej natury i prostego życia! Zajmujemy się też szeroko pojętą edukacją ceramiczną:

  • prowadzimy pokazy i warsztaty ręcznego budowania naczyń i toczenia na kole garncarskim, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych
  • posiadamy mobilny piec do wypalania ceramiki (w pochodzącej z Japonii technice 'RAKU'), umożliwia on zorganizowanie zajęć, bardzo spektakularnych pokazów i warsztatów, których efekt widoczny jest prawie natychmiast - szkliwione prace wyjmowane są z pieca  rozgrzane do temperatury ponad 1000 stopni Celcjusza i szybko studzone
  • organizujemy zajęcia indywidualne oraz grupowe na festynach, jarmarkach, imprezach integracyjnych dla firm (eventy firmowe)
  • szkolimy pracowników instytucji oświaty i kultury pod kątem pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi

Wikliniarstwo - plecionka wiklinowa

Proponujemy zajęcia plecionkarskie z wikliny dla każdej grupy wiekowej, prowadzimy zajęcia w szkołach, na imprezach integracyjnych, w domach kultury, jednym zdaniem, wszędzie tam gdzie jesteśmy zapraszani. Uczymy wykonywania podstawowych splotów koszykarskich, wyplatania ogrodowych form przestrzennych i innych plecionkarskich ciekawostek.  

Informacje techniczne

  • Czas trwania imprezy, wszelkie koszty i inne zapytania proszę uzgadniać bezpośrednio z osobą prowadzącą zajęcia (warsztaty).
  • Rezerwując warsztaty powołaj się na naszą firmę, “Biebrza24”.

Kontakt

Pracownia Lipowa
Jurek Fiedoruk
tel.: (+48) 694 935 558

Galeria zdjęć - Garncarz, wikliniarz - warsztaty ginących zawodów