Logo - Biebrza24

Biebrza24 wita nad Biebrzą.

Bardzo nam miło, że odwiedzasz właśnie naszą stronę internetową.

Ośrodek Wypoczynkowy Biebrza24 to firma rodzinna, od kilkunastu lat świadcząca usługi turystyczne.

Podlasie, do którego Cię zapraszamy, to bardzo atrakcyjny i interesujący region nazywany też Zielonymi Płucami Polski. Jego kultura ukształtowana została dzięki spotkaniu odmiennych kultur i religii współegzystujących obok siebie przez stulecia. Możemy do nich zaliczyć - Polaków, Białorusinów, Litwinów, Rosjan, Romów, Ukraińców, Żydów i Tatarów. Na terenie województwa istnieją 4 parki narodowe, w tym najstarszy w Polsce Białowieski Park Narodowy. A także o największej powierzchni bo prawie 60 000 hektarów, Biebrzański Park Narodowy. Dwa pozostałe parki narodowe to wigierski i narwiański. Ochrona przyrody i środowiska naturalnego w województwie podlaskim obejmuje także 3 parki krajobrazowe, 85 rezerwatów przyrody oraz 2051 pomników przyrody.

Noclegi Biebrza

Naszym atutem jest położenie naszego Ośrodka, w północno - centralnej część województwa podlaskiego, w Górnym Basenie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Gminie Sztabin. Daje to naszym Gościom możliwość poznania bardzo ciekawej historii Gminy Sztabin (Rzeczpospolitej Sztabińskiej). Zwiedzenia pobliskiej Augustowszczyzny i Suwalszczyzny, jak również poznania Biebrzańskiego Parku Narodowego i najbardziej dzikiego oraz naturalnego odcinka rzeki Biebrzy, w Północnym Basenie w której koryto człowiek w ogóle nie ingerował.

Ośrodek Wypoczynkowy Biebrza24 dysponuje własną różnorodną bazą noclegową dostosowaną pod każdą grupę turystów. W naszej ofercie znajdziecie noclegi nad Biebrzą w:

  • przestronnych komfortowych pokojach
  • w domku letniskowym
  • noclegi  nad Biebrzą (bezpośrednio) na naszym prywatnym polu namiotowym, gdzie poza możliwością rozbicia namiotu przygotowaliśmy dla Was szałasy na palach.

Dopełnieniem Waszego pobytu nad Biebrzą, może być nocleg na tratwie, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród odwiedzających nas turystów.

Baza żywieniowa w naszym Ośrodku to smaczna kuchnia regionalna, w której poza domowym wyżywieniem znajdziecie takie smakołyki jak – kiszka ziemniaczana, kartacze, babka ziemniaczana, pierogi ruskie, placki ziemniaczane, ogórki kiszone, smalczyk, ser koryciński, miód, sękacz podlaski, czy też swojski chleb. Posiadamy także w swojej ofercie duży wybór wędzonych produktów mięsnych m.in. kiełbasy, wędliny, polędwice, boczki, pasztety czy golonki, które robione są wedle sprawdzonej starej babcinej receptury. Taką kropką nad „i” są nasze regionalne napitki począwszy od soków owocowych i kompotów, poprzez wina i nalewki własnej roboty, a skończywszy na wodzie rozmownej czyli „Mocy i Smaku Biebrzy” lub jak kto woli „Kopnięciu Łosia” czy „Ducha Puszczy”. Staramy się, aby smaki i zapachy, które możecie znaleźć w naszych regionalnych produktach nie tylko przywoływały w Was najlepsze wspomnienia, ale również sprawiły, że zechcecie do nas po nie wrócić.

Turystyka aktywna

W naszej firmie stawiamy przede wszystkim na turystykę aktywną. W związku z tym przygotowaliśmy dla naszych Gości szeroki wachlarz atrakcji turystycznych, z których każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Gorąco polecamy: spływy tratwami, kajakami lub canoe, spływy łódkami, wycieczki rowerowe lub piesze z przewodnikiem, na Czerwone Bagno lub też w inne, urokliwe zakątki Biebrzańskiego PN i nie tylko. To zaledwie część naszej oferty i propozycji aktywnego spędzenia czasu, więcej znajdziecie w zakładce atrakcje turystyczne.

Skończone studia na kierunku Turystyka i Rekreacja pozwoliły nam zrozumieć sedno tego, co robimy. Turystyka jest naszą pasją, którą rozwijamy poprzez różne szkolenia i dalszą naukę po to, by Wasz pobyt w naszym Ośrodku należał do tych udanych. Każdego Gościa obsługujemy tak, jak byśmy my chcieli być obsłużeni. Jesteśmy 24h/dobę do Twojej dyspozycji. Zawsze służymy dobrą radą i nabytym doświadczeniem. Słowo „problem” u nas nie istnieje, bo zawsze znajdujemy właściwe rozwiązanie. Niepowtarzalna rodzinna atmosfera jaka panuje w Biebrza24 czyni to miejsce, miejscem, w którym poczujesz się jak Gość wyjątkowy. Przyjeżdżając do nas przekonasz się też, że czas płynie tu zupełnie inaczej. Czas nam wyznacza ostatnia w Europie nieujarzmiona, wolno płynąca i meandrująca Biebrza, która rządzi się swoimi prawami, a ludzie żyjący nad Biebrzą żyją w zgodzie z jej zasadami. Uroki Biebrzańskiego PN i kontakt z otaczającą dziką przyrodą pozwolą przywrócić Ci wewnętrzną równowagę i harmonię. Oderwać się od zgiełku, cywilizacji i dnia codziennego. A może wszystkie towarzyszące Ci w pobycie emocje będą na tyle silne, że zakochasz się w tym miejscu i dołączysz do grona „pozytywnie zabiebrzonych” lub „pozytywnie biebrzniętych”.

Życzymy Ci udanego wypoczynku i najlepszych wrażeń znad Biebrzy, nad którą Cię serdecznie zapraszamy.